Serwis narzędzi HM, PKD - Polcomm Lubartów

Serwis narzedzi do obróbki drewna

Ostrzenie, regeneracja i doradztwo

Ostrzenie narzędzi PKD i HM jest obok ich produkcji ważną częścią naszej działalności

PKD

Proces ostrzenia płytek z polikrystalicznego diamentu, polega na erozji metalu za pomocą wiązki elektrycznej. Zjawisko erozji polega na obróbce PKD przy użyciu prądu o odpowiednio dobranych parametrach. W praktyce jedną elektrodę stanowi narzędzie, drugą zaś tarcza wolframowo-miedziana. Proces ostrzenia poprzedzony jest zawsze oczyszczeniem oraz pomiarem ubytków przy użyciu projektora pomiarowego o dokładności 0,01 mm.

Nowoczesna technologia ostrzenia oparta na systemach CAD-CAM umożliwia bardzo dokładne odwzorowanie ścieżki profilu zawartej w pliku na krawędziach skrawających frezów. Ostrzenie odbywa się w oparciu o odpowiednie pakiety programowe do frezów prostych, profilowych i pił. W przypadku ostrzenia narzędzi profilowych niezbędny jest rysunek w formie elektronicznej (DWG lub DXF), dostarczany do nas przez Klienta lub wykonany w naszej firmie przy użyciu projektora pomiarowego.

HM

Ostrzenie węglików spiekanych przeprowadzamy na sterowanych numerycznie maszynach ostrzących. Zapewnia to duże możliwości w kształtowaniu geometrii ostrzy oraz wysoką gładkość ostrzonych powierzchni. Ostrzenie płytek HM polega na szlifowaniu materiału za pomocą ściernicy diamentowej. Diament usuwa naddatek metalu do stanu uzyskania jednolitej powierzchni. Po dokonaniu wstępnego pomiaru narzędzia, pracownik umieszcza narzędzie w szczelnie zamkniętej, przeszklonej kabinie maszyny.

Sterowane numerycznie 5 osiowe centra obróbcze (m.in. WALTER, TIGRA) do ostrzenia płytek oraz narzędzi z węglika spiekanego wyposażone są w stojące na najwyższym, światowym poziomie specjalistyczne oprzyrządowanie, sterowane pneumatycznie i komputerowo. Bogate wyposażenie parku maszynowego w zakładzie w takie urządzenia jak wyważarka dynamiczna, piaskarka do korpusów, myjka ultradźwiękowa do czyszczenia narzędzi, projektory i skanery optyczne do sprawdzania tolerancji ostrzenia, umożliwiło stworzenie technologii przedłużającej żywotność narzędzi. Dokładność ostrzenia płytek po profilu wynosi 0,01 mm, co gwarantuje zachowanie pierwotnego kształtu.

Usługi ostrzenia i regeneracji prowadzimy dla klientów lokalnych jak i z całej Polski
Jeśli Twoja Firma znajduje się w znacznej odległości od naszego zakładu narzędzia przeznaczone do regeneracji można wysłać firmą kurierską po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów.