Teraz jesteś: Home » Technologia » Narzędzia HM

Narzędzia HM

Produkcja i ostrzenie narzędzi z węglika spiekanego (HM).

narzędzia HM

Proces ostrzenia węglików spiekanych realizowany jest na sterowanych numerycznie maszynach ostrzących, zapewnia duże możliwości w kształtowaniu geometrii ostrzy oraz wysoką gładkość ostrzonych powierzchni. Ostrzenie płytek HM polega na szlifowaniu materiału za pomocą ściernicy diamentowej. Diament usuwa naddatek metalu do stanu uzyskania jednolitej powierzchni. Po dokonaniu wstępnego pomiaru narzędzia, pracownik umieszcza narzędzie w szczelnie zamkniętej, przeszklonej kabinie maszyny.

Proces technologiczny sterowany jest za pomocą dedykowanego oprogramowania komputera zainstalowanego na pulpicie maszyny. Element poddany obróbce w trakcie cyklu technologicznego chłodzony jest olejem syntetycznym, która krąży w obiegu zamkniętym i spełnia funkcję ochronną elementu przed potencjalnym przegrzaniem i utratą pożądanych właściwości technicznych.

Sterowane numerycznie 5 osiowe centra obróbcze (m.in. WALTER, TIGRA) do ostrzenia płytek oraz narzędzi z węglika spiekanego wyposażone są w stojące na najwyższym, światowym poziomie specjalistyczne oprzyrządowanie, sterowane pneumatycznie i komputerowo. Bogate wyposażenie parku maszynowego w zakładzie w takie urządzenia jak wyważarka dynamiczna, piaskarka do korpusów, myjka ultradźwiękowa do czyszczenia narzędzi, projektory i skanery optyczne do sprawdzania tolerancji ostrzenia, umożliwiło stworzenie technologii przedłużającej żywotność narzędzi. Dokładność ostrzenia płytek po profilu wynosi 0,01 mm, co gwarantuje zachowanie pierwotnego kształtu.