Teraz jesteś: Home » Technologia » Narzędzia PKD

Narzędzia PKD

Produkcja i serwis narzędzi diamentowych (PKD)

frezy trzpieniowe PKD

Zestawiona sprzętowa technologia wytwarzania (m.in. centra tokarskie i frezarskie DMG) w połączeniu z komputerowym projektowaniem (Pro Engineer 3D) stanowią kluczowy aspekt innowacyjności procesowej, która bezpośrednio przekłada się na innowacyjność produktową oferty. Doposażenie parku technologicznego w urządzenia do nadawania kształtów umożliwiło wprowadzenie na rynek szerokiej gamy wyrobów firmowanych własną marką.

Istotnym elementem technologii wytwarzania jest proces ostrzenia płytek z polikrystalicznego diamentu, który polega na erozji metalu za pomocą wiązki elektrycznej. Zjawisko erozji polega na obróbce PKD przy użyciu prądu o odpowiednio dobranych parametrach. W praktyce jedną elektrodę stanowi narzędzie, drugą zaś tarcza wolframowo-miedziana. Proces ostrzenia poprzedzony jest zawsze oczyszczeniem oraz pomiarem ubytków przy użyciu projektora pomiarowego o dokładności 0,01 mm.

vollmer

Oprogramowanie sterowanych numerycznie centrów obróbczych klasy VOLLMER, WALTER pozwala na ostrzenie dowolnego profilu narzędzia diamentowego (tj. frezy proste, profilowe, narzędzia tarczowe, głowice proste i profilowe) przy zachowaniu pierwotnych-fabrycznych parametrów. Nowoczesna technologia ostrzenia oparta na systemach CAD-CAM umożliwia bardzo dokładne odwzorowanie ścieżki profilu zawartej w pliku na krawędziach skrawających frezów. Ostrzenie odbywa się w oparciu o odpowiednie pakiety programowe do frezów prostych, profilowych i pił. W przypadku ostrzenia narzędzi profilowych niezbędny jest rysunek w formie elektronicznej (DWG lub DXF), dostarczany do nas przez Klienta lub wykonany w naszej firmie przy użyciu projektora pomiarowego.

Bogato wyposażony park maszynowy m.in. w takie urządzenia jak wyważarka dynamiczna (klasa G 2,5), osprzęt do regeneracji narzędzi diamentowych, piaskarka do korpusów, projektory profilowe oraz skaner optyczny do sprawdzania tolerancji produkowanych i serwisowanych narzędzi, frezarka do drewna, umożliwiają stworzenie technologii przedłużającej żywotność narzędzi, pozwalają zagwarantować tolerancję ostrzenia 0,01 mm. Narzędzia, jeśli są właściwie użytkowane, nadają się kilkakrotnie do ostrzenia, doskonale spełniając wszystkie stawiane im wymagania i jednocześnie pozwalające zaoszczędzić Klientom na zakupie nowych narzędzi.

Produkcja i ostrzenie narzędzi diamentowych to najnowsza i prężnie rozwijająca się gałąź naszej działalności. Obsługujemy zarówno klientów z rynku lokalnego, jak i całej Polski. Atrybuty innowacyjności procesowej takie jak powtarzalność, szybkość i dokładność wytwarzania określają obecną i przyszłą konkurencyjną pozycję firmy na rynku.